Odwiedziny Świętego Mikołaja

Wizyta Świętego Mikołaja Biskupa w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego bardzo  starannie. Każda grupa przygotowuje piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Kiedy nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchując „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  przedszkolaków i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola.

Nasz gość zaczął swoją wizytę od naszych najmłodszych. Dzieci z grupy Biedronki pierwszy raz witały Mikołaja w Przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci w innych grupach.

Nasze starszaki, musiały wykazać się nie lada cierpliwością, ponieważ Mikołaj zawitał do nich dopiero na końcu. Jednak rozmowa z  gościem i kolorowe prezenty zrekompensowały dzieciom długie oczekiwanie.

A prezenty były wspaniałe!!!

Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

Dzieci długo będą wspominały ten dzień i dzieliły się przeżytymi wrażeniami. Pozostając  z nadzieją, że za rok znów się spotkają.