Pamiętamy o tych, co odeszli

Pamiętamy o tych, co odeszli

Dnia 8 listopada 2017 r. dzieci z dwóch najstarszych grup, czyli „Iskierki” i „Koniczynki”, odwiedziły cmentarz, aby zapalić symboliczny znicz, złożyć kwiaty i pomodlić się przed Pomnikiem upamiętniającym polskich żołnierzy walczących i poległych w czasie II wojny światowej. Wyjazd na cmentarz był dla dzieci ogromnym przeżyciem. Nasze przedszkolaki dobrze wiedziały, jak należy się zachowywać w tym szczególnym miejscu. Idąc alejkami cmentarza były niezwykle skupione i pełne powagi.

W przedszkolu uczymy dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazujemy, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci. To była bardzo ważna lekcja wychowania patriotycznego, która pozostanie dzieciom na długo w pamięci.

Zobacz zdjęcia