Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca to wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Przedszkolaki z Katolickiego Przedszkola “U Lolka” czekały na ten dzień z niecierpliwością.

Tego dnia dzieci z każdej grupy już od samego rana przygotowywały się do powitania wiosny. Chętnie uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku. Śpiewając piosenki o wiośnie, przywołały Panią Wiosnę, która w pięknej sukience z koszem pełnym kwiatów odwiedziła każdą z grup. Była to prawdziwa niespodzianka, a radość dzieci nie miała końca.

Nadejście wiosny przyniosło przedszkolakom jeszcze jedną niespodziankę. 22 marca 2019 roku dzieci z grupy “Aniołki” wraz z wychowawczyniami przygotowały występ z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Były to krótkie scenki znanych i lubianych przez dzieci wierszy. Mali widzowie, a także rodzice, którzy przyszli dopingować swoich aktorów zobaczyli inscenizacje takich utworów jak: “Żuk”, “Pomidor”, “Na straganie” – J. Brzechwy oraz “Chory kotek” – S. Jachowicza. “Aniołki” śpiewały również piosenki i recytowały wiersze o wiośnie. Mali artyści po raz kolejny wykazali się zdolnościami aktorskimi. Przedstawienie wprowadziło wszystkich w prawdziwie wiosenny nastrój. Dowodem na to, iż występ wszystkim widzom bardzo się podobał były gromkie brawa.

To były niesamowite dwa dni w naszym przedszkolu. Dzieci ze wszystkich grup przywitały upragnioną wiosnę w nietuzinkowy sposób. Dziękujemy grupie “Aniołki” za przygotowanie wspaniałego występu. Wiosna zagościła już na stałe w naszych salach.

Zobacz galerię zdjęć.