Piknik Rodzinny

Stoi na stacji lokomotywa,
Ciężka, ogromna i pot z niej spływa –
Tłusta oliwa. (…)”
J. Tuwim

Długo wyczekiwany moment wreszcie nadszedł! Nasze przedszkolaki wraz z rodzinami wyruszyły na wycieczkę Ełcką Koleją Wąskotorową – jedyną w regionie i jedną z ostatnich w Polsce działających historycznych kolejek wąskotorowych.

Starsze grupy przedszkolne wybrały się w podróż się 16 czerwca 2021 r., natomiast wyjazd młodszych dzieci, czyli Koniczynek, odbył się 17 czerwca 2021 r. Każdy wyjazd był wspaniałym przeżyciem dla najmłodszych oraz ich biskich.

Zgodnie z programem wycieczki, wszyscy uczestnicy punktualnie przybywali na Stację Ełckiej Kolei Wąskotorowej, aby następnie odjechać w kierunku Sypitek. Przejazd do Sypitek za każdym razem trwał ok. 50 min. Nieśpieszna podróż zabytkowymi wagonami była doskonałą okazją do odpoczynku i podziwiania przyrody, ponieważ linia kolejki wiodła przez malownicze mazurskie tereny, między jeziorami: Selment Wielki i Regielskie.

Na stacji końcowej zawsze czekało na przedszkolaków wiele atrakcji. Były harce na placu zabaw, zawody sportowe, gra w pikę, rysowanie kredą na chodniku i puszczanie baniek mydlanych. Największą atrakcją było jednak pieczenie kiełbasek nad ogniskiem. Duże zainteresowanie wzbudził także słodki poczęstunek przygotowany przez panie z przedszkola. Czasu starczyło również na serdeczne rozmowy. Na zakończenie każdego ze spotkań pani Joanna Sadurska, wychowawczyni grupy „Motylków”, zapraszała wszystkich do wspólnego śpiewania przy akompaniamencie gitary znanych piosenek.

Czas w Sypitkach w każdej grupie upłynął w wesołej i miłej atmosferze. Dzieci wracały do Ełku nieco zmęczone, ale radosne i pełne pozytywnych emocji i pięknych wspomnień. Była to wspaniała przygoda!

Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzicom za wspólnie spędzone chwile i pomoc w organizacji pikniku.