Przedstawienie teatralne „Calineczka”

Przedstawienie teatralne „Calineczka”

29 września 2017 roku dzieci z przedszkola „U LOLKA” w Ełku miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Calineczka”. Spektakl zaprezentował Teatr „Efekt” z Białegostoku.

Podczas oglądania teatrzyku przedszkolaki uczyli się jak należy postępować wobec innych, zrozumieli, że dobre zachowania przynoszą wdzięczność i odwzajemnioną pomoc.

Baśń „Calineczka” należy do najpiękniejszych baśni Andersena. Jest to opowieść o dążeniu do wolności i piękna, o ukochaniu świata przyrody, słońca, ciepła, kwiatów i ptaków, a także o tęsknocie za tym, co piękne, ciepłe i jasne, delikatne i kruche, niepowtarzalne i dalekie. Maleńka dziewczynka tuła się po świecie, zwierzątka, które ją przygarniają, nie rozumieją marzeń Calineczki. Jest bardzo dobra, obdarzona wrażliwą duszą i wielkim sercem. Jej dobroć zostaje wynagrodzona: jaskółka, której uratowała w zimie życie, ogrzewając ją i ratując przed zamarznięciem, unosi ją na skrzydłach do ciepłych krajów, wybawiając tym samym od ślubu z kretem.

Calineczka rozpoczęła nowe szczęśliwe życie. Zamieszkała wśród kwiatów, które tak lubiła.

Dzięki baśni dzieci miały okazję nauczyć się tego, że jeżeli udzielimy komuś pomocy, to na pewno ktoś nam się odwzajemni, gdy my będziemy tej pomocy potrzebować.

Zapraszam do oglądania zdjęć

Kulik Anna