Przedszkolaki „U Lolka” z wizytą w Centrum Edukacji Ekologicznej

Przedszkolaki „U Lolka” z wizytą w Centrum Edukacji Ekologicznej

8 maja 2018 r. przedszkolaki z grupy „Aniołki” wybrały się na zajęcia edukacyjne organizowane przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Celem wycieczki było, między innymi, poznanie życia prehistorycznych zwierząt, które żyją nadal wśród nas.

Na początku dzieci wraz z paniami zwiedziły teren wokół budynku, gdzie mogły dostrzec wiele ciekawych rzeczy, min. panele solarne, małą elektrownię wiatrową z której możemy pozyskać naturalną energię w formie prądu oraz tablice edukacyjne informujące o danych gatunkach zwierząt.
Na miejscu powitała nas pani Katarzyna Pejcz, która oprowadziła nas po sali z akwariami przedstawiając nazwy ryb, żółwi i ciekawych zwierzątek, jakimi są patyczaki.

Pani Katarzyna, pokazała dzieciom jak wyglądają gwiazdy w zaciemnionym miejscu i każdy chętny mógł zaświecić lampką imitującą gwiazdę. Następnie przedszkolaki wyszły na balkon, gdzie puszczały bańki obserwując je.

Następnie w sali wykładowej „Aniołki” dowiedziały się, jak wyglądała nasza planeta, kiedy rozpadły się kontynenty i jak niektóre zwierzęta przetrwały do dziś. Aby poszerzyć wiedzę przedszkolaków pani przedstawiła prezentację multimedialną o zwierzętach znanych dzieciom oraz o takich, które można spotkać tylko w Australii. Najbardziej dziwnym i interesującym zwierzątkiem, które zapadło w pamięci przedszkolaków jest „DZIOBAK” – ssak składający jaja, wydzielający jad, który ma dziób jak kaczka oraz płetwy. Jest ostatnim istniejącym do dziś przedstawicielem swego rodzaju i rodziny.

To były bardzo ciekawe i pouczające zajęcia! Dziękujemy bardzo pani K. Pejcz i nie możemy doczekać się następnego spotkania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Edyta Wielgat, Kamila Dzierżyk