„Regsio” przedstawienie teatralne w Katolickim Przedszkola „U Lolka”

Sztuka teatralna pomaga odkrywać siły i mechanizmy rządzące życiem, dostrzegać dobro i zło, piękno i brzydotę, radość i smutek. Patron Katolickiego Przedszkola w Ełku – św. Jan Paweł II w czasie swojego pontyfikatu niejednokrotnie podkreślał wartość teatru w budowaniu moralnego ładu. Teatr uczy dzieci aktywnego słuchania, szacunku dla drugiego człowieka i uwrażliwia. W naszym Przedszkolu często organizujemy zabawy tematyczne, przedstawienia, inscenizacje tzw. zabawy w teatr, ale zapraszamy też aktorów.

Właśnie 14 kwietnia 2016 roku Przedszkole Katolickie „U Lolka” odwiedził Teatr Duet z Krakowa. Profesjonalni aktorzy wprowadzili małych widzów w świat bajki i zabawy. Spektakl „Regsio” to zbiór śmiesznych, żartobliwych przygód sprytnego i uroczego pieska. Bajka uczy słuchaczy współdziałania w grupie, pomagania innym, zaradności życiowej. Humorystyczne przedstawienie pokazało dzieciom, że niesienie pomocy innym oraz dobre zachowanie jest opłacalne. Zachwycona publiczność nie tylko była widzami, lecz również wcielała się w role aktorów przedstawienia. Spektakl był również okazją do spotkania się i wspólnej zabawy dzieci z Punktu Przedszkolnego „Pod Wesołą Chmurką” oraz uczniów z kl. II Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku.

Podczas oglądania spektaklu uśmiech nie schodził z twarzy każdego dziecka od pierwszej do ostatniej chwili przedstawienia. Dziękujemy aktorom za wspaniałe przeżycia z nadzieją na spotkanie kolejnym razem!

Edyta Wielgat, Ewa Podgórska – zapraszamy do oglądania zdjęć.