Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: „Święty Jan Paweł II i dzieci”

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: „Święty Jan Paweł II i dzieci”

„Drodzy chłopcy i dziewczęta, wy jesteście nadzieją ludzkości. Niech miłość Chrystusa rozszerzy się dzięki wam na wasze otoczenie, na wasze rodziny i na cały świat”.
Św. Jan Paweł II

Katolickie Przedszkole „U Lolka” ma przyjemność ogłosić, że w naszej placówce zorganizowana została szósta edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu plastycznego pt.: „Święty Jan Paweł II i dzieci”. Celem konkursu było przede wszystkim kultywowanie pamięci o Świętym Janie Pawle II (Patronie naszego przedszkola), upowszechnianie wiedzy o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II, rozwijanie umiejętności plastycznych, kreatywności i ekspresji twórczej dzieci.

Tegorocznej edycji konkursu towarzyszą wyjątkowe okoliczności, ponieważ 18 maja upłynęła 100 rocznica urodzin naszego ukochanego Papieża Polaka. Z tej okazji tym bardziej cieszymy się, że zainteresowanie tematem i nauczaniem Św. Jana Pawła II nie słabnie. Dziękujemy za zaangażowanie autorów prac, opiekunów, rodziców, bez których nasz konkurs nie miałby racji bytu.

Uczestnikami konkursu były dzieci z ełckich przedszkoli. Przedszkolaki miały okazję poprzez różnorodną formę artystyczną wyrazić to jak, Ojciec Święty kochał dzieci.  Prace plastyczne wykonane zostały różnymi technikami: rysunek kredkami, wyklejanka, wydzieranka czy malowanie farbami. Gratulacje, ponieważ wszystkie prace były pomysłowe i bardzo ciekawe.

Jury oceniało prace pod kątem: samodzielności, pomysłowości, interpretacji tematu i estetyki wykonania.

16.10.2020 r. komisja konkursowa wyłoniła laureatów:

KATEGORIA 3-4 LATKI:

  • I miejsce: Aniela Gałczyńska – Niepubliczne Katolickie Przedszkole „U Lolka” im. Św. Jana Pawła II w Ełku
  • II miejsce: Amelia Prokuska – Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” w Ełku
  • III miejsce: Julia Grzybowska – Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” w Ełku
  • Wyróżnienie: Julia Łukaszewicz – Miejskie Przedszkole Perełka im. J. Brzechwy w Ełku

KATEGORIA 5-6 LATKI:

  • I miejsce: Zofia Kalinowska – Miejskie Przedszkole Bajka w Ełku
  • II miejsce: Zuzanna Archacka – Miejskie Przedszkole Perełka im. J. Brzechwy w Ełku
  • III miejsce: Laura Letkowska – Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” w Ełku
  • Wyróżnienie: Antoni Palczewski – Miejskie Przedszkole Perełka im. J. Brzechwy w Ełku

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom. Dziękujemy każdej i każdemu z Was za czas, pracę i serce włożone w wykonanie tych pięknych prac oraz propagowanie nauczania Świętego Jana Pawła II. Zapraszamy już za rok.

Zobacz galerię prac konkursowych