Rozstrzygnięcie konkursu „Świętemu Janowi Pawłowi II – maluję, śpiewam, recytuję i swoje talenty pokazuję”

Rozstrzygnięcie konkursu „Świętemu Janowi Pawłowi II – maluję, śpiewam, recytuję  i swoje talenty pokazuję”

W tym roku przypada okrągła, 20. rocznica apostolskiej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w  Ełku. Miasto wspólnie z parafiami, instytucjami i stowarzyszeniami przygotowało z tej okazji bogaty program uroczystości i wydarzeń towarzyszących. Katolickie Przedszkole „U Lolka” im. św. Jana Pawła II również włączyło się w obchody rocznicy tego ważnego wydarzenia. W dniach 15-17 maja 2019 r. w przedszkolu odbył się konkurs pod hasłem „Świętemu Janowi Pawłowi II – maluję, śpiewam, recytuję i swoje talenty pokazuję”. Do udziału w konkursie zostały zaproszone wszystkie dzieci z przedszkoli znajdujących się na terenie diecezji ełckiej. Uczestnicy mogli zaprezentować różnorodne talenty tj. wokalne, plastyczne i recytatorskie.

Dnia 13 maja 2019 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny. Do organizatorów wpłynęło wiele ciekawych prac plastycznych związanych z wizytą Ojca Świętego w naszym mieście. Wszystkie prace były pomysłowe, staranne, wymagały kreatywności i dużego nakładu pracy. Prace konkursowe oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci 3,4-letnich oraz 5,6-letnich. Jury oceniało pomysł, estetykę, kompozycję oraz nakład pracy. Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom, wyróżnionym oraz uczestnikom konkursu odbyło się 15 maja 2019 r. o godz. 12.30 w Katolickim Przedszkolu „U Lolka” w Ełku.

Lista nagrodzonych:

Kategoria wiekowa 3,4-latki

I miejsce: Zofia Ciborek

II miejsce: Dawid Oźlański

III miejsce: Lena Lisowska

Wyróżnienie: Alicja Jabłońska

 

Kategoria wiekowa 5,6-latki

I miejsce: Liliana Zaręba

II miejsce: Dominik Sakowski

III miejsce: Aleksander Zieleniewski

Wyróżnienie: Wiktor Rudzki

 

Dnia 16 maja 2019 r. odbył się drugi etap konkursu – recytatorski. Wszystkie dzieci pięknie prezentowały wiersze o św. Janie Pawle II. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze, a dobrze przygotowane występy przedszkolaków były wspaniałą okazją do przypomnienia sobie nauk Wielkiego Papieża Polaka.

Zwycięzcami konkursu recytatorskiego zostali:

Kategoria wiekowa 3,4-latki

I miejsce: Adela Kuklińska

II miejsce: Oliwier Radzio

III miejsce: Urszula Jadwiga Knyżewska

Wyróżnienie: Nikola Maria Kowal

 

Kategoria wiekowa 5,6-latki

I miejsce: Tomasz Szczuka

II miejsce: Amelia Milewska

III miejsce: Róża Sadowniczyk

Wyróżnienie: Aleksandra Kościuk

Trzeci etap konkursu – wokalny, odbył się 17 maja 2019 r. Konkurs adresowany był do dzieci 5 i 6-letnich. Każdy uczestnik zobowiązany był do przygotowania jednego utworu związanego z osobą św. Jana Pawła II. Poziom wykonania piosenek był bardzo wysoki,
a mali wokaliści znakomicie przygotowani. Każdemu występowi towarzyszyła oczywiście trema, ale wszyscy wykonawcy świetnie sobie z nią poradzili. Dzieci zaśpiewały między innymi takie piosenki jak: „Kochamy Cię Janie Pawle II”, „Skąd nasz ród”, „Tak mówił Papież”, „Leć muzyczko”. Jurorzy mieli bardzo trudne zadanie, ponieważ wszyscy mali wykonawcy zachwycili ich wspaniałymi występami. W trakcie obrad jury, na scenie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne dzieci z grupy „Iskierki” z Katolickiego Przedszkola „U Lolka”. Ostatecznie nagrodzeni zostali:

 

I miejsce: Gabriela Kiełczewska

II miejsce: Cyprian Sobolewski

III miejsce: Natalia Raniszewska

Wyróżnienie: Marysia McDonough

 

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Zobacz zdjęcia.