ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „JAN PAWEŁ II I DZIECI”

ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „JAN PAWEŁ II I DZIECI”

Październik w naszym przedszkolu obfituje w wiele uroczystości, jedną z najważniejszych jest uczczenie osoby Św. Jana Pawła II, naszego Patrona. W roku poprzedzającym 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II po raz piąty został zorganizowany Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny „Święty Jan Paweł II i dzieci”. Celem konkursu było m.in.: przybliżenie najmłodszemu pokoleniu wiedzy
o życiu i nauczaniu Papieża Polaka, integracja nauczycieli, rodziców i dzieci wokół wartości wychowawczych zawartych w papieskim nauczaniu, rozbudzanie twórczej postawy przedszkolaków oraz kształtowanie postaw sprzyjających poszanowaniu zasad uczciwej i zdrowej rywalizacji.

Zainteresowanie konkursem z roku na rok rośnie, tym razem na konkurs wpłynęło
47 pięknych prac plastycznych wykonanych przez dzieci 3, 4, 5 i 6-letnie z ełckich przedszkoli. Prace były przemyślane, starannie wykonane, co dało jury konkursowemu nie lada wyzwanie przy wyborze tych najlepszych.

Dnia 11 października 2019 r. komisja konkursowa wyłoniła laureatów:

Kategoria 3-4 latki:

I miejsce: Adrianna Zalewska – Przedszkole Niepubliczne „Promyk”

II miejsce: Antonina Maksymiuk – Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki”

III miejsce: Oliwia Skierczyńska – Przedszkola Niepubliczne „Promyk”

Wyróżnienia:

Natalia Królczyk – Miejskie Przedszkole „Perełka”

Lena Lisowska – Miejskie Przedszkole ”Słoneczna Ósemka”

Danusia Spryszak – Niepubliczne Przedszkole „Tęczowy Zakątek”

 Kategoria 5-6 latki:

I miejsce: Anna Dąbrowska – Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki”

II miejsce: Wiktoria Wójcicka – Niepubliczne Katolickie Przedszkole „U Lolka”

III miejsce: Maria Pajko -Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki”

Wyróżnienia:

Wiktoria Daniszewska – Miejskie Przedszkole „Perełka”

Magdalena Hinc – Oddział Przedszkolny przy ZespoleSzkół Sportowych w Ełku

Dominik Sakowski – Niepubliczne Katolickie Przedszkole „U Lolka”

 

W dniu 15 października odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Spotkanie  uświetniły dziewczynki  z grupy „Aniołków” naszego przedszkola. Śpiewem i recytacją wprowadziły przybyłych laureatów  i gości w uroczystą atmosferę przepełnioną zadumą nad postacią Papieża. Gratulujemy laureatom  i wyróżnionym, ich rodzicom i opiekunom. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i mamy nadzieję, że nasz patron św. Jan Paweł II jest dumny z pokolenia małych Polaków, o których mówił: „ …. dzieci, są wiosną rodziny i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera”.  Dziękujemy nauczycielom, którzy swoim wychowankom przekazują wartości wychowawcze zawarte
w papieskim  nauczaniu. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu!

Ewa Podgórska

Zobacz galerię zdjęć.