Spotkanie opłatkowe 2016

w Niepublicznym Katolickim Przedszkolu „U Lolka” w Ełku

Grupy: „Pszczółki”, „Aniołki”

19 grudnia 2016 roku Dyrekcja, nauczyciele, Rodzice, pracownicy przedszkola i przedszkolaki z grup „Aniołki” i ‘Pszczółki” zebrali się na wspólnym spotkaniu opłatkowym.

Przybyłych gości przywitał Dyrektor przedszkola – Ksiądz Tadeusz Białous. Następnie głos zabrała pani nauczycielka, która zaprosiła wszystkich do chwili zatrzymania się w gwarze przedświątecznych przygotowań i obejrzenia inscenizacji Jasełek, które przygotowali nam uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku.

W dalszej części spotkania harcerze przekazali nam „Światło Betlejemskie”. Następnie Ksiądz Tadeusz odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Pańskim oraz poprowadził wspólną modlitwę. Ksiądz Dyrektor złożył wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia oraz zaprosił do wzajemnego przełamania się opłatkiem – symbolem pojednania, przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości. Życzenia złożył również Pan Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku.

Tradycyjnie po dzieleniu się opłatkiem wszyscy delektowali się wigilijnymi potrawami przygotowanymi przez pracowników przedszkola oraz rodziców dzieci.

Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie kolęd.