Spotkanie z Panią Leśnik

Spotkanie z Panią Leśnik

Dnia 11 stycznia 2018 roku dzieci z przedszkola „U LOLKA” w Ełku odwiedziła Pani Ewa Pach z Nadleśnictwa Ełk.

Już od rana wszyscy z niecierpliwością oczekiwali gościa. Pani Ewa opowiedziała przedszkolakom o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób mogą pomagać im i ptakom przetrwać zimę. Pani Leśnik pokazała dzieciom karmnik. Wytłumaczyła w jaki sposób należy dbać o jego czystość oraz czym najlepiej karmić i na co zwracać uwagę by zwierzętom nie zaszkodzić.

Już teraz wszyscy wiemy, że słoninka ma być bez soli, ponieważ jest ona bardzo szkodliwa dla ptaków! Natomiast zwierzętom leśnym bardzo wskazana. Nazywa się to lizawka i pomaga przetrwać zimę. Na zakończenie naszej leśnej przygody Pani Ewa pokazała rudą wiewiórkę, która pomaga „sadzić las”.

Na pamiątkę naszych zajęć Pani Ewa podarowała dzieciom ołówki z logo Nadleśnictwa Ełk. Dziękujemy!

Zajęcia miały na celu kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody już od najmłodszych lat. Zachęciły dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie Pach i Nadleśnictwu Ełk za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Zdjęcia z wizyty można obejrzeć w naszej galerii.

Dzierżyk, E. Wielgat.