Spotkanie z historią w Niepublicznym Katolickim Przedszkolu „U Lolka”

W poniedziałek 28 września 2015r. w naszym Przedszkolu odbyło się pierwsze spotkanie z historią, które poprowadził wybitny znawca tematu p. Władysław Markowski. Dzieci z grupy: „Koniczynki” i „Aniołki” z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści Gościa, który mówił o początkach naszego państwa, że pierwszym władcą Polski, o którym wspominają źródła był książę Mieszko I. Od niego swe panowanie zaczęła dynastia Piastów, która panowała w Polsce do XIV wieku. Głównym ośrodkiem państwa było Gniezno – pierwsza stolica Polski. Pan Władysław bardzo ciekawie, w nawiązaniu do chrztu świętego dzieci, opowiedział historię chrztu Mieszka i jego dworu, który odbył się w 966 roku. Podkreślił, że to bardzo ważne wydarzenie w naszej historii i za rok będziemy obchodzić piękny jubileusz 1050 lecia chrztu Polski.

Dzieci podziękowały p. Markowskiemu za przybycie i ciekawe spotkanie z historią naszego państwa. Mamy nadzieję, że tego typu wizyty będą budzić w naszych wychowankach uczucia umiłowania Ojczyzny i narodu.

Maria Chaberek