św. Stanisław Kostka

św. Stanisław Kostka

18 września wspominamy św. Stanisława Kostkę. Od 1974r. obchodzimy to jako święto patronalne dzieci i młodzieży, pamiętając o tym, iż jest on również patronem Polski.

Jest to jeden z dni szczególnie obchodzonych w naszym przedszkolu. Dzieci w tym dniu przede wszystkim poznały historię życia świętego czyli jego drogę do świętości. Natomiast Aleksander z gr. Motylki  przebrał się za św. Stanisława, tym samym przybliżając dzieciom postać dzisiejszego patrona. Ponadto przedszkolaki wraz wychowawcami udali się do naszego kościoła przed obraz św. Stanisława Kostki, zawierzając mu w krótkiej modlitwie siebie i swoich bliskich.

U początku nowego roku szkolnego starajmy się prosić św. Stanisława Kostkę, aby wstawiał się za nami i wypraszał potrzebne nam wszystkim łaski.

Oliwia Domańska

zobacz zdjęcia w naszej galerii