Święto Aniołów Stróżów

Aniele Boży, stróżu mój,
Ty zawsze przy mnie stój.
Rano, wieczór, we dnie, w nocy
Bądź mi zawsze ku pomocy.
Strzeż duszy, ciała mego,
zaprowadź mnie do żywota wiecznego. Amen.

Mimo że modlitwa „Aniele Boży” kojarzy się z czasami dzieciństwa, przekonanie o istnieniu i obecności Aniołów Stróżów jest jednym z ważnych elementów naszej wiary. Aniołowie są duchami stworzonymi przez Boga dla jego chwały i dla pomocy ludziom. Każdy z nas, od momentu narodzin, ma swojego osobistego duchowego towarzysza.
W Kościele katolickim wspomnienie Aniołów Stróżów obchodzone było 2 października (niedziela), natomiast w przedszkolu „U Lolka” to święto uczciliśmy dzień później, czyli 3 października (poniedziałek). Tego dnia wszystkie przedszkolaki „zamieniły się” w małe aniołki. Przez cały dzień dzieci, ubrane w białe stroje, skrzydła i aureole, intensywnie szukały odpowiedzi na pytanie „Jak wygląda ANIOŁ?” oraz gorąco modliły się do swoich niebiańskich opiekunów. Przedszkolaki dowiedziały się, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, który chroni go od zła i niebezpieczeństw. Poznały imiona anielskich wodzów, ich atrybuty oraz wykonały prace plastyczne przypominające o obecności Aniołów wokół nas. Dzieciom przez cały ten czas towarzyszy radosne piosenki o tematyce związanej oczywiście z Aniołami.
Dzień ten, pełen radosnych zabaw, tańców i śpiewu, był wyjątkowo ANIELSKI i z pewnością na długo zostanie w sercach naszych przedszkolaków.