Warsztaty lizakowe z udziałem „Aniołków” za zajęcie II miejsca w konkursie bożonarodzeniowy na „Najpiękniejszą bombkę”

Warsztaty lizakowe z udziałem „Aniołków” za zajęcie II miejsca w konkursie bożonarodzeniowy na „Najpiękniejszą bombkę”

Udział w różnych konkursach zawsze dostarcza wielu pozytywnych emocji, zwłaszcza, gdy się zajmuje jakieś miejsce. Już drugi raz udało się to dzieciom z grypy „Aniołki”. Zajęły II miejsce w konkursie bożonarodzeniowym na „Najpiękniejszą bombkę”, organizowanym przez Gazetę Rozmaitości Ełckie i  Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ełku.

W ramach nagrody, w czwartek 18 stycznia 2018 r. dzieci z przedszkola „U LOLKA” – z grupy „Aniołki”, wraz ze swoimi paniami udały się do małej Kawiarni „Deser i Kafka” na warsztaty lizakowe.

Dzień był pełen wrażeń! Na początek – przejazd MZK. Po krótkiej podróży, miejsce docelowe mała kawiarnia. Kolorowa, pełna zapachów i sympatycznych pań.  Dużą atrakcją dla naszych „Aniołków” był pokaz rozciągania masy cukrowej, która za każdym pociągnięciem nabierała białej barwy. Tak właśnie powstaje kolor . Dzieci z zainteresowaniem i uwagą słuchały oraz obserwowały jak powstają lizaki i cukierki. Gwoździem programu, a zarazem nowym doświadczeniem, było wykonanie tych słodyczy przez samych przedszkolaków. Uśmiechu i radości była co nie miara.

Do przedszkola wróciliśmy z własnoręcznie wykonanymi lizakami, pełni pozytywnych wrażeń. Teraz każdy „Aniołek” wie, jaki proces musi przejść cukierek, aby trafić do naszych uśmiechniętych buzi.

Dziękujemy Paniom za miłe chwile i cudowny pokaz wyrabiania lizaków. Były bardzo pyszne!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Edyta Wielgat i Kamila Dzierżyk