Wizyta przedszkolaków w Szkółce Leśnej w Mrozach

Wizyta przedszkolaków w Szkółce Leśnej w Mrozach

W czwartek – 24 maja, przedszkolaki z grupy „Aniołki” i „Iskierki” odwiedziły Szkółkę Leśną w Mrozach przy Nadleśnictwa Ełk.

Celem tej wizyty było spotkanie z Panią Leśnik Ewą Pach, która opowiadał dzieciom o hodowli drzewek.
Przedszkolaki dowiedziały się, jak wygląda praca w takiej szkółce. Zapoznały się z nazwami niektórych drzew i krzewów, poznały w jaki sposób są oznaczane sadzonki oraz jak się je pielęgnuje. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę o gatunkach zwierząt zamieszkujących nasze mazurskie lasy.

Następną ciekawą propozycją dla dzieci była edukacja poprzez zabawę. Pani Ewa przygotowała różne zabawy: „Tropem Wilka”- dzieci szły jeden za drugim naśladując watahę wilków, „Pajęcza sieć” – poznały w jaki sposób jest tkana sieć i jak wpadają w nią owady. Mogły tego same doświadczyć przechodząc przez sieć utkaną przez panią Leśnik – „pająka”. Radość dzieci nie miała końca. Na zakończenie naszej przygody z lasem odbyło się ognisko z kiełbaskami.

Przedszkolaki i panie z Przedszkola „U Lolka” serdecznie dziękują Pani Ewie Pach za pouczające lekcje i cudowną przygodę z przyrodą. DZIĘKUJEMY!!!

Zobacz galerię.

Edyta Wielgat, Kamila Dzierżyk