Aktualności

Wizyta w Muzeum Historycznym

W piątek 3 marca dzieci z dwóch najstarszych grup: Słoneczka i Motylki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Historycznego w Ełku, aby zobaczyć wystawę pt. „Machiny Leonarda da Vinci”. Wystawa ta składała się z wiernych replik modeli wykonanych na podstawie oryginalnych szkiców i projektów znanego wszystkim „człowieka renesansu” – LEONARDA DA VINCI. W skład kolekcji wchodziły również reprodukcje obrazów autorstwa da Vinci (m.in. Mona Lisa czy Dama z gronostajem).
Leonardo da Vinci był wybitnym malarzem, rzeźbiarzem, wynalazcą, architektem i filozofem. Wszechstronnie uzdolniony, nieustannie dążył do poszerzania swojej wiedzy.
Podczas spotkania dzieci przyjrzały się również dziedzinom, będącym w kręgu jego zainteresowań, takim jak: fizyka (mechanika, hydrotechnika, aerodynamika), architektura, anatomia, malarstwo.
Uczestnicy zajęć mieli okazję zobaczyć efekty jego planów, notatek i rozmyślań. Rozmowy o jego twórczości i życiu pozwoliły przybliżyć dzieciom portret „człowieka renesansu”, a dzięki temu również poznać filozofię epoki, w której przyszło mu żyć i tworzyć.
Zajęcia zakończyły się wykonaniem pracy plastycznej.