Wycieczka do Wioski św. Mikołaja

Wycieczka do Wioski św. Mikołaja

Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia ku czci św. biskupa Mikołaja z Miry. Na to święto z niecierpliwością wyczekują chyba wszystkie dzieci, małe i duże.

06 grudnia 2019 roku był to szczególny dzień dla naszych starszych przedszkolaków.  W tym dniu dzieci z grup: „Iskierki”, ”Aniołki” i „Pszczółki” po raz kolejny wybrały się na wycieczkę do Wioski św. Mikołaja „GWAREK” na Pięknej Górze koło Giżycka. Od samego rana z przejęciem czekały na spotkanie z wyjątkowymi mieszkańcami wioski.

Czekało na nie tam wiele atrakcyjnych zajęć w których przewodnikami były elfy. Zanim dotarły do Świętego Mikołaja uczestniczyły w:

  • Elfi teatr – dzieci obejrzały spektakl o tematyce świątecznej, odgrywanego na żywo przez Elfy;
  • Warsztaty Elfa Pracusia – z materiałów plastycznych oraz lizaków przygotowały zabawkowe postacie;
  • Treningowy tor reniferów – wcielały się w role reniferów i rywalizowały w wyścigach na torze przeszkód;
  • Gwiezdne igloo – obejrzały edukacyjny świąteczny film w sferycznym planetarium;
  • Świąteczna fabryka słodkości – poznały przepis i przygotowały wspólnie z Panią Mikołajową ciasto na muffinki. Po u pieczeniu, każdy ozdobił swoją babeczkę według swego pomysłu i ze smakiem ją zjadł;
  • Poczta Elfa Podróżnika – wszystkie przedszkolaki wykazały się zręcznością, wchodziły do dmuchanego urządzenia, w którym musiały złapać latające listy. Sprawdzały również, czy jest łatwo segregować listy z całego świata;
  • Przerwa na pyszny obiadek;
  • Komnata Świętego Mikołaja – spotkały się ze Świętym Mikołajem, który wysłuchał piosenek i wierszyków oraz sprawdził za pomocą grzecznościomierza, czy dzieci zasłużyły na prezent. Wszystkie przedszkolaki były grzeczne, a te które trochę nie, obiecały poprawę. Mikołaj zapewnił, że każdego odwiedzi w czasie świąt i zostawi niespodziankę pod choinką.

Na zakończenie, każdy przedszkolak przed odjazdem otrzymał Certyfikat Elfa – pomocnika Mikołaja. Dzieci wróciły do przedszkola pełne cudownych wrażeń i emocji.

Zobacz galerię zdjęć.