Wycieczka do Wioski Świętego Mikołaja i Mikołajki w przedszkolu

Wycieczka do Wioski Świętego Mikołaja i Mikołajki w przedszkolu

Dnia 04.12.2017r. grupa „Aniołki”, „Iskierki” oraz „Koniczynki” wybrała się do wioski św. Mikołaja w Pięknej Górze. Dzieci miały okazję zwiedzić „Komnatę św. Mikołaja”, upiec ciasteczka w kuchni Pani Mikołajowej oraz zobaczyć „Lodowe laboratorium elfa naukowca”. Po tych wspaniałych atrakcjach, przedszkolaki mogły „sprawdzić” plac zabaw im. Rudolfa Czerwononosego, gdzie elfy się bawią, gdy nie pakują prezentów.

Na zakończenie wycieczki, dzieci miały możliwość zobaczenia szopki bożonarodzeniowej, gdzie oprócz figur świętej rodziny, mogły dotknąć żywych zwierząt, tj.: osiołek, koza, alpak. Następnie po pysznym obiedzie wyruszyliśmy do przedszkola. To był naprawdę udany dzień, dzieci były bardzo zachwycone i szczęśliwe, że mogły odwiedzić św. Mikołaja.

Natomiast dzieci z najmłodszych grup „Słoneczka” i „Pszczółki” z niecierpliwością oczekiwały Św. Mikołaja w przedszkolu. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Dzieci z ogromną radością przywitały Św. Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Każde dziecko złożyło obietnice, iż kolejny rok będzie grzeczne i posłuszne.

Po takiej deklaracji Św. Mikołaj wszystkich obdarzył prezentami i obiecał, że za rok na pewno przedszkolaków odwiedzi.

Zdjęcia z wycieczki w galerii.

Joanna Jabłonowska, Kamila Dzierżyk