XIX DZIEŃ PAPIESKI W PRZEDSZKOLU „U LOLKA”

Jan Paweł II był dla nas Ojcem, był dla nas Bratem.
On zaopiekował się całym światem.
On pokochał wszystkich żyjących.
On pocieszał ludzi ufających.
On pod swe skrzydła przygarniał nas –
zagubione owieczki…

W dniu 11 października 2019 r. wychowankowie i pracownicy Katolickiego Przedszkola
„U Lolka” obchodzili XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Uroczystość – film, słowo, muzyka na cześć i chwałę Św. Jana Pawła II przygotowały dzieci z grupy „Słoneczka” pod czujnym okiem wychowawczyń Oliwii Domańskiej i Ewy Podgórskiej.

„Słoneczka” chciały ukazać, że w dzisiejszym zmaterializowanym, pozbawionym wartości
i autorytetów świecie Święty Jan Paweł II – Papież, Wielki Polak i Człowiek wciąż do nas mówi. Chociaż odszedł do domu Ojca, wciąż jest wśród nas, mówi do nas, słucha nas, wstawia się za nami i nam błogosławi. Pragnie nadal rozmawiać z nami, pragnie byśmy go słuchali i w codziennym życiu odnajdywali sens wygłoszonych nauk.

Nie zabrakło wspólnego odśpiewania „Barki” – ukochanej pieśni naszego Patrona oraz tradycyjnych kremówek, które ze smakiem zniknęły w czasie podwieczorku.

Chcąc pochylić się nad dziełem papieża tuż przed 100. rocznicą jego urodzin, która przypada w 2020 roku, zachęcamy na co dzień przybliżać osobę i nauczanie papieża.

ŚWIĘTY JANIE PAWLE II:

Za to, że byłeś z nami na ziemi – Dziękujemy!
Za najpiękniejszy wzorzec wiary i miłości – Cię uwielbiamy!
Za to, że dałeś światu nadzieję – Ciebie kochamy!
To, co mówiłeś świętymi ustami – pamiętać chcemy!
Że ciągle czuwasz z nieba nad nami – mocno wierzymy!
Tego, że kiedyś znów się spotkamy – z nadzieją czekamy!

Zobacz zdjęcia.

Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/pg/przedszkoleelk/photos/?tab=album&album_id=2389714587937892

Ewa Podgórska