Żywa lekcja historii

Żywa lekcja historii

21 lutego 2019 r. w Niepublicznym Katolickim Przedszkolu „U Lolka” im. św. Jana Pawła II w Ełku odbyła się „żywa lekcja historii’ w wykonaniu pana Jacentego Ordowskiego wraz z dwórkami i bracią rycerską.

W trakcie spotkania dzieci słuchały średniowiecznych pieśni oraz zobaczyły tańce tego okresu. Poznały zwyczaje rycerskie i kodeks honorowy. Pan Jacenty Ordowski razem ze swoją grupą zaprezentował broń i zbroje rycerskie. Dzieci zobaczyły jak wygląda obrzęd pasowania na rycerza. Historyczna prezentacja odbywała się z aktywnym udziałem dzieci i nauczycieli. Jedna z naszych nauczycielek pani Oliwia Domańska została wybrana damą serca rycerza.

Spotkania z żywą lekcją historii są bardzo interesujące i bogate w treści historyczne.
Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę w naszym przedszkolu.

Katarzyna Brzostek

Zobacz zdjęcia.