„Koniczynki” ponownie gośćmi Radia Bayer Fm

Dnia 11 marca 2016 r. dzieci z grupy „Koniczynki” poprowadziły audycję „Ahoj Kapitanie! Kierunek Przedszkole!” w Radio Bayer FM w Ełku.

Tym razem opowiadaliśmy o tradycjach Świąt Wielkanocnych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem odpowiadały na zagadki, które przybliżyły nam większość symboli kojarzących się z Wielkanocą, m.in. o baranku, zajączku, kurczaczku, pisankach, koszyku ze święconką.

W czasie audycji mogliśmy wysłuchać i zaśpiewać piękne piosenki, dzięki którym nastrój świąteczny unosił się w powietrzu. Przedszkolaki z chęcią podzieliły się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami związanymi z obchodami Wielkanocy, zdradziły swoje sposoby zdobienia jaj świątecznych, niektóre z nich były bardzo nowatorskie i współczesne. Nie zabrakło także świątecznych życzeń.

Wizyta w studio Radia Bayer Fm jest niezwykłym przeżyciem, dlatego dziękujemy za taką możliwość, i czekamy do następnego razu.

Zdjęcia z wizyty w galerii.