Adopcja z sercem

Drodzy Rodzice uczymy od najmłodszych lat pomagać

Afryka jest krajem, gdzie występuje duży problem z dożywianiem i brakiem dostępu do edukacji. Wiele rodzin nie jest w stanie zapewnić swoim dzieciom godziwych warunków do życia. Chcemy wspomóc kształcenie dzieci – rówieśników poprzez przystąpienie do programu „Adoptuj z sercem”. Akcja ta będzie opierała się na wsparciu materialnym, jak i duchowym.

Postanowiliśmy zaopiekować się dwojgiem dzieci z domu dziecka z Zambii w Afryce prowadzonego przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Służebniczek Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. Pragniemy te dzieci regularnie wspierać, aby zapewnić im warunki do rozwoju. Chcemy przekazywać raz w miesiącu 50 zł na jedno dziecko. Wybraliśmy chłopczyka o imieniu Dominic i dziewczynkę o imieniu Claudia. Dzięki takiej akcji będziemy mieli możliwość obserwacji postępów wychowawczych i edukacyjnych dzieci. Będziemy mogli kontaktować się z nimi oraz pomnażać dobro.

Łącząc symboliczne ofiary, każdego z nas, możemy wesprzeć rozwój tych dzieci. Przedszkolaki będą mogły składać dobrowolne ofiary do oznaczonej puszki w poszczególnych miesiącach. Bardzo prosimy o wsparcie naszej inicjatywy.

Proponowane zestawienie na rok 2021/2022:

L.P. MIESIĄCE

 

GRUPY
1.      wrzesień „PSZCZÓŁKI” – „SŁONECZKA”
2.      październik „MOTYLKI” – „KONICZYNKI”
3.      Listopad KADRA PRZEDSZKOLA
4.      Grudzień „ANIOŁKI” – „BIEDRONKI”
5.      Styczeń „PSZCZÓŁKI” – „SŁONECZKA”
6.      Luty „MOTYLKI” – „KONICZYNKI”
7.      Marzec KADRA PRZEDSZKOLA
8.      Kwiecie „ANIOŁKI” – „BIEDRONKI”
9.      Maj „PSZCZÓŁKI” – „SŁONECZKA”
10.  Czerwiec „MOTYLKI” – „KONICZYNKI”
11.  Lipiec KADRA PRZEDSZKOLA
12.  Sierpień „ANIOŁKI” – „BIEDRONKI”

Z góry dziękujemy za wsparcie.

W ramach projektu „Adoptuj z sercem” będziemy „rodziną adopcyjną na odległość” dwojga wychowanków:

Dominic 4 l.

Urodzony: 26.08.2016 r.
W domu dziecka od: 18.03.2017 r.

Dominic dotarł do domu dziecka ciężko chory. Jego mama zmarła przy porodzie w wiosce w głębokim buszu. Mieszkaniec sąsiedniej wioski, który miał dziecko u sióstr zakonnych poinformował rodzinę o prowadzonym przez nie domu dziecka. W ten sposób Dominic znalazł się w tej placówce.

 

Claudia 5 l.

Urodzona: 19.05.2015 r.
W domu dziecka od: 24.05.2015 r.

Claudię przyniesiono do domu dziecka, gdy miała zaledwie kilka dni. Jej ojciec zmarł w marcu 2015 r. Matka została bez domu i środków.

CZERWIEC 2021

Jak się zmieniają nasi podopieczni i co u nich słychać…? 🙂

Dominic 5 l.

Urodzony: 26.08.2016 r.

W domu dziecka od: 18.03.2017 r.

Chodzi do przedszkola. Znaleźliśmy jego rodzinę, odwiedzili go, ale tylko raz, od tamtej pory się nie pojawili.

 

Claudia 6 l.

Urodzona: 19.05.2015 r.
W domu dziecka od: 24.05.2015 r.

Nikt o nią nie pyta. Matka, która przywiozła dziewczynkę do Kasisi, nie interesuje się nią. Claudia chodzi do pierwszej klasy do szkoły poza  Kasisi. Jest szczęśliwym dzieckiem, dobrze  jej idzie nauka. Jest bardzo koleżeńska i pomysłowa.

 

Adopcja z sercem