„Razem z Babcią, razem z Dziadkiem” Uroczystość w Katolickim Przedszkolu „U Lolka”

„Ludzie starsi dzięki swej dojrzałości i doświadczeniu mogą udzielać młodym rad i cennych pouczeń. Kruchość ludzkiego istnienia, w sposób najbardziej wyrazisty ujawniająca się w starszym wieku, staje się w tej perspektywie przypomnieniem o wzajemnej zależności i nieodzownej solidarności między różnymi pokoleniami, jako że każdy człowiek potrzebuje innych i wzbogaca się dzięki darom i charyzmatom wszystkich”. Jan Paweł II

W dniach 21 i 22 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy dwudniowe obchody Dnia Babci i Dziadka.

W czwartek dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i niejednemu dziadkowi, łezka zakręciła się w oku. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. Panie nauczycielki przygotowały konkursy, które przyniosły wiele radości i uśmiechu. Na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki, po czym ks. Dyrektor zaprosił wszystkich na herbatę i słodki poczęstunek. Całość uroczystości została uwieńczona grupowym zdjęciem.

W piątek odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji wszystkich Babć i Dziadków. Dzieci oraz Kadra przedszkola wzięła czynny udział w nabożeństwie, aby podkreślić ważność i wyjątkowość tego Święta.

To były naprawdę piękne dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Na pewno ten czas długo pozostanie w ich pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w galerii.

Edyta Wielgat, Dorota Górska, Ewa Podgórska