STRAŻ MIEJSKA W PRZEDSZKOLU „U LOLKA”

29 oraz 30 października nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej z Ełku. Bardzo ciekawe spotkania z „Koniczynkami” i „Aniołkami” przeprowadzili Pani Mł. Spec. Magdalena Milewska i Pan St. Str. Karol Kryłowicz.

Wielu dorosłych ma problem z określeniem zakresu obowiązków tej grupy zawodowej funkcjonariuszy, dlatego na początek Goście przybliżyli przedszkolakom ciężką pracę Straży Miejskiej – umożliwili obejrzenie munduru, czapki oraz przedmiotów, które używają podczas pełnienia obowiązków: pałki, kajdanek, radia. Strażnicy Miejscy z ogromną przyjemnością i z wielkim zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy,  wyjaśnili dzieciom na czym polega różnica między Strażnikiem Miejskim, a policjantem. Wskazali również numer alarmowy do Straży Miejskiej: 986.

Głównym celem spotkania była rozmowa na temat obowiązków właścicieli czworonogów, w ramach kampanii prowadzonej przez Miasto Ełk, pod hasłem „Psia KUPA do kosza!”. Pani Magdalena opowiedziała dzieciom o różnych rasach psów, a także o wielkiej odpowiedzialności spoczywającej na ich opiekunach. Wskazała jak ważne jest pielęgnowanie czworonożnego przyjaciela, karmienie, bawienie się z nim, wyprowadzanie na spacery, a co najważniejsze usuwanie nieczystości po swoich pupilach. Strażnicy przeprowadzili ćwiczenia praktyczne z przedszkolakami.

Ponadto dzieci miały możliwość poznania bezpiecznych zachowań i postaw podczas spotkania z agresywnym, atakującym psem. Pan Karol, krok po kroku zaprezentował dzieciom pozycję „żółwika”, która minimalizuje ewentualne uszkodzenia ciała podczas potencjalnego ataku psa. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem, pod czujnym okiem funkcjonariuszy, przećwiczyły i utrwaliły sobie tę pozycję.

Na zakończenie spotkania nasi goście wręczyli dzieciom niespodzianki – kolorowanki dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze, breloczki odblaskowe oraz „psie pakiety”, wspomagające każdego właściciela psa w dbaniu o czystość.

To było niezwykle interesujące i pouczające spotkanie. Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.
Serdecznie dziękujemy!