Dzień Anioła Stróża

„Aniele Boży, stróżu mój,
Ty zawsze przy mnie stój.
Rano, wieczór, we dnie, w nocy
Bądź mi zawsze ku pomocy,
Strzeż duszy, ciała mego,
zaprowadź mnie do żywota wiecznego. Amen.”

2 października 2024r. to data która z pewnością pozostanie w naszych sercach na długo. Tego dnia do Katolickiego Przedszkola „U Lolka” przybyło mnóstwo aniołków, a wszystko za sprawą wspomnienia Świętych Aniołów Stróżów. Dzieci bardzo wyczekiwały tego dnia, by móc przywdziać białe stroje, skrzydełka, aureolki i razem świętować. Rozpoczęliśmy od wspólnej porannej modlitwy podczas, której dziękowaliśmy Panu Bogu za cudowny dar Anioła Stróża. Następnie rozmawialiśmy o Aniołach, rozwiązywaliśmy anielskie zagadki i puzzle. Z sal dochodziły odgłosy radosnych zabaw, tańców i śpiewów, których tematem przewodnim byli oczywiście Aniołowie Stróżowie.

Kolejnym argumentem świadczącym o wyjątkowości dzisiejszego dnia jest 9 rocznica poświęcenia naszego Katolickiego Przedszkola „U Lolka”. Prosimy zatem o modlitwę, dziękując za nasze Przedszkole, żebyśmy zawsze kochali Pana Jezusa i ludzi na wzór naszego patrona św. Jana Pawła II.