Konkurs pt. „Żyrafa”

W dniu 2 października 2024 r. w “Niepublicznym Katolickim Przedszkolu u Lolka” w Ełku odbył się konkurs pt. „Żyrafa”, związany z Międzynarodowym Dniem Empatii, który obchodzony jest tego dnia. Jednym z celów przeglądu było zaakcentowanie wyjątkowości żyrafy. Dlaczego żyrafy? Otóż zwierzę to ma wielkie serce, a sposób komunikacji bez przemocy wypływa właśnie z serca i dlatego to żyrafa stała się symbolem empatii.
Kolejnym celem przeglądu było rozbudzanie w przedszkolakach zainteresowania różnymi technikami plastycznymi, odkrywanie i rozwijanie talentów plastycznych, a także integrowanie przedszkolaków, rodziców oraz rozwijanie u dzieci aktywności twórczej, wyobraźni i fantazji. W przeglądzie udział wzięły dzieci 4,5,6-letnie. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz niespodziankę.