11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Jest takie miejsce na mapie świata – Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!

W tygodniu poprzedzającym Narodowe Święto Niepodległości wychowankowie Katolickiego Przedszkola „U Lolka” poznawali polskie symbole narodowe, uczyli się wierszy i piosenek oraz wykonywali ciekawe prace plastyczne o tematyce patriotycznej. Różnorodne działania dydaktyczno-wychowawcze podejmowane w pierwszych dniach listopada były ukierunkowane na rozwój poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji, okazywanie szacunku symbolom narodowym przez najmłodsze pokolenie Polek i Polaków.

Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości był wzruszający występ artystyczny dzieci z dwóch najstarszych grup. Zaprezentowane przez Motylki i Słoneczka pieśni i wiersze patriotyczne poruszyły serca wszystkich zebranych na tej uroczystości.
Jesteśmy dumni z naszej tożsamości narodowej, z tego że jesteśmy Polakami, dlatego o kształtowanie postawy patriotyzmu dbamy w Katolickim Przedszkolu U Lolka przez cały rok m.in. poprzez udział w różnych projektach, tworzenie gazetek o tematyce patriotycznej, a także śpiewanie hymnu państwowego na początku każdego tygodnia.

W poniedziałek 14 listopada 2022 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w wydarzeniu sportowym pt. Mali powstańcy zorganizowanym przez harcerzy z 3 PWDH Sursum Corda im. św. Jana Pawła II w Ełku oraz 4 PWDH Ichtys w Chełchach. Harcerze przygotowali dla dzieci różne punkty wędrówki związane z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. Zagadki, tor przeszkód, quizy czy rzuty do celu – to tylko niektóre z zdań zaproponowanych przez młodzież. Zmagania przedszkolaków zakończyło wspólne ognisko z kiełbaskami, na którym nie zabrakło śpiewu pieśni patriotycznych. Każde dziecko na pamiątkę spotkania otrzymało również zestaw drobnych upominków. Ostatnim punktem było wykonanie pamiątkowego zdjęcia przy Bramie Niepodległości.