Dzień Babci i Dziadka w Katolickim Przedszkolu „U Lolka”

Dzień Babci i Dziadka w Katolickim Przedszkolu „U Lolka”

„Dziś dla Babci słońce mamy i całuski dla Dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

W ostatnich dniach stycznia w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. 20 stycznia 2019 r. o godz. 10.00 w kościele pw. św. Jana Pawła II w Ełku odbyła się Msza Święta w intencji wszystkich Babć i Dziadków. Uroczystości przedszkolne odbyły się w dn. 18 – 22 stycznia 2019 r.:

  • 18 stycznia – w „Motylkach” i „Słoneczkach
  • 21 stycznia – w „Iskierkach” i „Pszczółkach”
  • 22 stycznia – w „Aniołkach”

Każda grupa przedszkolna przygotowała wzruszający program artystyczny. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją wdzięczność, przywiązanie
i szacunek dla Dziadków. W tych szczególnych dniach nie mogło zabraknąć również własnoręcznie przygotowanych upominków i laurek, którymi dzieci z przyjemnością obdarowały swoich bliskich. Każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami. Babcie i Dziadkowie nie kryli wzruszenia słysząc dedykowane im wiersze i życzenia. Po występach dzieci, w każdej grupie odbyły się radosne zabawy
i konkursy, w których zaproszeni goście bardzo chętnie uczestniczyli. Po uroczystości przygotowanej przez „Iskierki” oraz „Pszczółki”, specjalnie dla Dziadków, wystąpił zespół ludowy „Wisienki”
z Wiśniowa Ełckiego. Swoją obecnością na tej uroczystości zaszczycił nas również Warmińsko–Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski. Zwieńczeniem uroczystości we wszystkich grupach był słodki poczęstunek.

To były naprawdę wyjątkowe spotkania, pełne uśmiechu, radości i wzruszeń.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tak wspaniałych uroczystości!!!

Zobacz galerię zdjęć.