Aktualności

Festyn Rodzinny „Rodzina Razem”

W niedzielę 4 czerwca po raz kolejny w naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny ,,Rodzina Razem”. Organizatorami tego pięknego wydarzania było Niepubliczne Katolickie Przedszkole ,,U Lolka”, Fundacja „Zdumienie” oraz parafia pw. św. Jana Pawła II w Ełku. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, którą sprawował ksiądz proboszcz Tadeusz Białous. Po wspólnej modlitwie wszyscy zaproszeni zgromadzili się na placu przedszkolnym, gdzie panie prowadzące imprezę, Edyta Wielgat i Wioletta Zakrzewska, serdecznie powitały wszystkich gości, a w szczególności przedszkolaków i ich rodziny. Słowa powitania do zgromadzonych skierował również obecny na festynie Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. Następnie na scenie pojawiły się dzieci z poszczególnych grup wiekowych, które  z zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. W bogatym programie festynu każdy z pewnością mógł znaleźć coś dla siebie. Na uczestników zabawy czekały m.in. dmuchańce, strefa gier wielkoformatowych XXL oraz liczne kąciki tematyczne (lepienia z gliny, tatuażu brokatowego, zaplatania warkoczyków, z biżuterią, kreatywnego działania, malowania twarzy, harcerski, s. Tabity i s. Jozueli ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia). Niezwykłym zainteresowaniem cieszył się także kącik „zdrowia” prowadzony przez przedstawicielki „Medyka” Szkoły Policealnej w Ełku. Panie badały poziom cukru we krwi oraz mierzyły ciśnienie, a na pamiątkę wręczały każdemu badanemu buteleczkę soli magnezowej do kąpieli – chętnych nie brakowało. Tajniki aikido przybliżyli nam niesamowici sportowcy z Sendokan Dojo Ełk. Równie interesujące i wartościowe pokazy przygotowali ratownicy medyczni z „Pro-Medica” Ełk oraz funkcjonariusze Policji i Straży Pożarnej. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również występy Koła Gospodyń Wiejskich „Wisienki” z Wiśniowa Ełckiego oraz pana Jarosława Milewskiego. Po artystycznych doznaniach dorośli uczestnicy ochoczo korzystali z kącika kulinarnego, gdzie można było spróbować pysznej grochówki, bigosu czy też kiełbaski z ogniska. Natomiast najmłodsi uczestniczy zabawy najchętniej zajadali się watą cukrową, obserwując bajkowe pokazy dużych baniek mydlanych. Zwieńczeniem festynu było ogłoszenie wyników konkursu plastyczno-technicznego ,,Rodzina – tu się zaczyna życie”. Laureatom konkursu jeszcze raz serdecznie gratulujemy!
Pogoda nam dopisała i przez całą imprezę panowała radosna, prawdziwie rodzinna atmosfera. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym patronom i przyjaciołom, którzy swoją pracą, pomocą (także finansową i rzeczową) i dobrym słowem wsparli organizację Festynu Rodzinnego „Rodzina Razem”. Bez nich festyn nie byłby tak atrakcyjny i różnorodny. Gorąco dziękujemy także naszym kochanym przedszkolakom i ich rodzicom, którzy zechcieli spędzić z nami to wspaniałe niedzielne południe.
Kolejny festyn już za rok! Zapraszamy serdecznie (: