Imieniny Świętego Mikołaja

Wizyta św. Mikołaja w przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Każda grupa od dłuższego czasu starannie przygotowywała się na to wydarzenie. Na tablicach w szatni pojawiły się bardzo ciekawe prace plastyczne przedstawiające postać św. Mikołaja z Miry i jego działalność. Na spotkanie z Mikołajem, oprócz prac plastycznych, przedszkolaki przygotowały również świąteczne wiersze i piosenki.

I nadszedł wreszcie ten dzień – 6 grudnia! Ubrane na czerwono dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie kazał na siebie długo czekać i zaraz po śniadaniu zawitał do naszego przedszkola. Ukochany i długo wyczekiwany gość miał na sobie piękny biskupi strój, w dłoni trzymał pastorał, a na twarzy widać było serdeczny uśmiech. Dzieci zapraszały niezwykłego gościa okrzykiem „Kochamy Cię św. Mikołaju!” Kiedy św. Mikołaj pojawiał się w kolejnych salach, przedszkolaki odważnie recytowały przygotowane wcześniej utwory, śpiewały piosenki, a także chętnie rozmawiały z niecodziennym gościem. Był też czas na radosne pląsy przy muzyce oraz pamiątkowe zdjęcia. Na koniec wizyty w przedszkolu, św. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent.

Wszystkie przedszkolaki były bardzo szczęśliwe i obiecały, że będą grzeczne przez kolejny rok (: Do zobaczenia DROGI MIKOŁAJU!