Jasełka 2022

W naszym przedszkolu od wielu lat, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, istnieje tradycja wystawiania jasełek. Nie inaczej było w tym roku. W dn. 14-19 grudnia 2022 r. dzieci z poszczególnych grup przygotowały dla rodziców i zaproszonych gości przedstawienia o Bożym Narodzeniu. Najmłodsze grupy zaprosiły swoich bliskich do sal zajęciowych, natomiast jasełka starszych grup odbywały się w auli, na I piętrze. Piękna scenografia za każdym razem wprowadzała zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój, zaś o dobrą zabawę i miłe doznania artystyczne zadbali mali aktorzy oraz nauczycielki, które czuwały nad całością każdego spotkania. Głównym celem przedszkolnych jasełek było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia; kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas występów na scenie; wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną; rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością.

Wszyscy uczestnicy świątecznych spotkań po raz kolejny mogli przeżyć historię narodzin Jezusa. Scena wypełniona była aniołkami, które śpiewały tradycyjne kolędy oraz skoczne pastorałki. Do szopki przybyli też pastuszkowie oraz Mędrcy ze Wschodu, którzy przynieśli nowonarodzonemu Dzieciątku dary. Każde przedstawienie było wyjątkowe, a mali aktorzy, we wspaniałych strojach, prezentowali się przepięknie. Dzieci doskonale wcieliły się w swoje role. Ich zaangażowanie opłaciło się, gdyż wszystkie przedstawienia wywarły na zaproszonych gościach duże wrażenie. Słowa uznania dla dzieci i pracowników przedszkola wyraził sam bp Dariusz Zalewski (Biskup Pomocniczy Diecezji Ełckiej). Po części artystycznej odbyły się wzruszające spotkania wigilijne. Był to czas łamania się opłatkiem i składania bożonarodzeniowych życzeń. Każde spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem, na który składały się tradycyjne wigilijne potrawy oraz słodkości. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za wszelką pomoc i wspaniałą, świąteczną atmosferę.