Jasełka 2023

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia.
Świąteczną atmosferę dało się odczuć również w naszym przedszkolu. Zgodnie z tradycją wszystkie grupy wiekowe sprawiły radość swoim bliskim wystawiając przedstawienia przywołujące historię narodzin Zbawiciela. Jasełka odbywały się kolejno w dniach 14-20 grudnia. Każde świąteczne spotkanie było wyjątkowe. Dzieci z radością i dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i z powodzeniem prezentowały umiejętności wokalne oraz taneczne. Piękne stroje, bogata scenografia i wzruszająca oprawa muzyczna dopełniały całości. Wszystkie występy były nagradzane gromkimi brawami oraz wyrazami uznania. Szczególnie ciepłe słowa do naszych przedszkolaków i ich rodzin skierował Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, który był honorowym gościem bożonarodzeniowego występu sześciolatków.
Po jasełkowych występach i wspólnej modlitwie, przy blasku świec i lampionów, wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie serdeczne życzenia. Nie zabrakło również wigilijnego poczęstunku, który pomogli przygotować nasi kochani Rodzice.
Bez wątpienia to był piękny czas refleksji na istotą Świąt Bożego Narodzenia.