Aktualności

Kino sferyczne

Dnia 15 lutego nasze przedszkole odwiedziło po raz kolejny kino sferyczne.

Kino sferyczne to mobilne planetarium, które przyjechało do nas w celach edukacyjnych i przedstawiło nam filmy edukacyjne pod kątem 3600. Dzieci miały możliwość nie tylko oglądać, lecz także zostać uczestnikami niepowtarzalnych zdarzeń. Wypukły obraz, jasne kolory i dźwięk pozytywnie wpływają na układ nerwowy dziecka, jego stan fizyczny i emocjonalny. Oj , emocji było dużo!

Cyfrowa wizualizacja kopuły- to przyszłość oparta na wykorzystaniu nowych technologii. Za pomocą systemu innowacji pojawiają się nowe możliwości i niemożliwe staje się możliwe…Pompowane planetarium to lekkie i przenośne narzędzie umożliwiające organizację pokazów wszędzie, wewnątrz znajduje się multimedialny projektor ze specjalnym układem optycznym składającym się ze zwierciadła płaskiego oraz sferycznego pozwalającego wyświetlanie obrazów w kopule. To skuteczne narzędzie edukacji przyrodniczej. Dynamiczne obrazy dotyczą kosmosu, świata podwodnego i innych dziedzin nauki.