Aktualności

Dzień Kobiet

  „Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.
Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek –
To jest od chłopców upominek.”
Zbigniew Jeżyna

W Katolickim Przedszkolu „U Lolka” nie zapomniano o Dniu Kobiet – 8 marca wszystkie panie i dziewczynki świętowały. W tym szczególnym dniu mali mężczyźni przygotowali dziewczynkom i paniom moc niespodzianek. Chłopcy z uśmiechem na twarzy obdarowali swoje koleżanki drobnymi upominkami oraz laurkami, a wszystkie panie dostały piękne tulipany. Nauczycielki planując ten wyjątkowy dzień, zwróciły szczególną uwagę, aby chłopcy czuli się organizatorami tego święta, a zabawy organizowane w grupach dostarczyły wszystkim wiele radości. Tego dnia już od rana można było usłyszeć wydobywające się z sal śmiechy oraz muzykę przy której odbywały się zabawy i pląsy. Jak na prawdziwych dżentelmenów przystało, chłopcy tego dnia byli wyjątkowo uprzejmi oraz skorzy do pomocy i starali się wyręczać dziewczynki we wszelkich pracach porządkowych. Dzięki temu małe damy czuły się wyjątkowe i docenione. Święto było także doskonałą okazją do rozmów
z dziećmi o roli kobiet w ich życiu – o mamusiach, babciach, siostrach,  koleżankach,  paniach z najbliższego otoczenia. Wychowawczynie wprowadzały uroczysty nastrój czytając przygotowane na tę okoliczność wiersze,  śpiewając  piosenki oraz wykonując piękne prace plastyczne. Dzień Kobiet w naszym przedszkolu upłynął w bardzo miłej atmosferze.