Majowe święta…

„Barwy ojczyste“ Czesław Janczarski
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze biel i czerwień.
Czerwień to miłość, biel serce czyste.
Piękne są nasze barwy ojczyste.

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, kraju w którym żyjemy. Maj to miesiąc, w którym obchodzimy kilka ważnych wydarzeń. Pierwszym z nich jest Święto Flagi obchodzone 2 maja oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji. Miesiąc ten dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej. We wtorek 30 kwietnia dzieci z wszystkich grup wiekowych uczciły te wyjątkowe dla każdego Polaka Święta. W postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego – Hymn Polski. Biało – czerwone prace plastyczne ozdobiły wszystkie przedszkolne sale.  Symbole narodowe – jak Flaga biało-czerwona, godło Polski z białym orłem w koronie na czerwonej tarczy, to symbole podkreślające charakter, niezależność i dumę wszystkich Polaków. Każdy przedszkolak wie, że to one jednoczyły Polaków w trudnych historycznych chwilach w kraju i poza granicami.