Aktualności

Wąskotorówką przez świat…

Przejazd Ełcką Kolejką Wąskotorową to świetna atrakcja dla dzieci, a także cenna lekcja historii i niepowtarzalna okazja do podziwiania piękna przyrody.Jadąc wąskotorówką, zobaczyliśmy wspaniałe krajobrazy, których nie bylibyśmy w stanie dostrzec np. z samochodu.

Kolejka kursuje na trasie Ełk – Sypitki. Czas jazdy pomiędzy tymi stacjami wynosi 45 minut, a postój na stacji końcowej trwa około dwóch godzin. Długość trasy w jedną stronę to 15 kilometrów.
I to właśnie tam 7 i 8 maja 2024 wybrały się dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami na wycieczkę. Celem wycieczki było poznanie najbliższego regionu, środowiska przyrodniczego naszego kraju, a także upowszechnianie form aktywnego wypoczynku. Dzieci poza przejazdem kolejką korzystały z atrakcji takich jak: ognisko, plac zabaw, wspólne gry i zabawy, śpiew przy akompaniamencie gitary. Pogoda była wspaniała, a przedszkolaki wróciły do przedszkola uśmiechnięte i zadowolone.