Na ludowo, wesoło, tanecznie i kolorowo!

Na ludowo, wesoło, tanecznie i kolorowo!

W poniedziałek 27 sierpnia, mieliśmy zaszczyt gościć w Niepublicznym Katolickim Przedszkolu „U Lolka” trzy zespoły ludowe, które przyjechały do Ełku na Dziecięcy Festiwal Folkloru „Mazurskie Figle”. Dzięki Pani Monice Wielgat – instruktorce tańca Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca EŁK i Ełckiego Teatru Tańca odwiedziły nas następujące zespoły. Dziecięce zespoły zaprezentowały polskie tańce i pieśni ludowe:

  • z Łańcuta – Zespół Pieśni i Tańca „MAŁY ŁAŃCUT”,
  • z Markowa – Zespół Pieśni i Tańca „MAŁE MARKUSY”,
  • z Warszawy – Zespół Folklorystyczny „LAZURKI”.

Barwne stroje i elementy układów tanecznych bardzo zainteresowały naszych przedszkolaków. Każdy występ był nagradzany gromkimi brawami.
Była to wspaniała okazja, aby ukazać folklor danych regionów Polski oraz przybliżyć przedszkolakom piękno kultury ludowej.
Dzieci mogły przekonać się o tym, że strój ludowy jest wyrazem patriotyzmu i symbolem polskości, że kultura ludowa regionu jest wciąż żywa oraz to, że poznawanie tańców regionalnych może być atrakcyjnym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Zobacz galerię zdjęć.

Na zakończenie spotkania zostały wręczone przez ks. dyrektora Tadeusza Białousa pamiątkowe dyplomy w formie podziękowania. Wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Nie zabrakło oczywiście też i wspólnych pamiątkowych zdjęć z zespołami i ich opiekunami. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe występy i czekamy z niecierpliwością na następne spotkanie „U Lolka”.

Edyta Wielgat