Aktualności

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – 20 września 2023

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został uchwalony przez Sejm RP we wrześniu 2013 roku. Święto ma podkreślać ogromne znaczenie edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne. Dodatkowo dostarcza dzieciom okazji do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma swój hymn. To specjalna piosenka pt. „Dzień Przedszkolaka”. Muzykę napisał Robert Obcowski, a słowa są autorstwa Danuty Błażejczyk i Mariusza Urbaniaka. Każdego roku 20 września Rzecznik Praw Dziecka wystosowuje również specjalny list do wszystkich polskich przedszkolaków.
Dzień Przedszkolaka w naszej placówce urozmaicony był wspaniałymi zabawami. Były radosne tańce, zawody sportowe, zabawy z chustą animacyjną i harce na świeżym powietrzu. Każdy maluch otrzymał również drobny upominek oraz pamiątkowy dyplom.
Natomiast na najstarsze przedszkolaki („Koniczynki” i „Motylki”) czekała jeszcze jedna atrakcja – wycieczka do m. Lipińskie („Przystanek Lipińskie”). Dzieci z dużym zapałem uczestniczyły w warsztatach artystycznych, które poprowadziła p. Ewa Janecka, czyli nasza „pani od gliny” Poza robieniem glicerynowych mydełek, dzieci miały także okazję samodzielnie wyrabiać i piec podpłomyki, szukały skarbu oraz strzelały z łuku.
Tego dnia uśmiech nie znikał dzieciom z twarzy!
Z pewnością przedszkolaki będą miło wspominały ten wyjątkowy dzień.