Rodzinny Piknik Katolickiego Przedszkola U LOLKA

Rodzinny Piknik Katolickiego Przedszkola U LOLKA

Na zakończenie roku przedszkolnego 2017/2018 w piątek 29 czerwca w Uroczystość Piotra i Pawła dzieci wraz z rodzicami wybrały się na Rodzinny Piknik zabytkową kolejką wąskotorową.

Ruszyliśmy ze stacji przy ul. Wąski Tor 1w Ełku pełni radości, dobrego optymizmu, przy pięknych promieniach słońca. Godzinny przejazd kolejką wąskotorową był rewelacyjny.

Tabor z ponad stuletnią historią stanowiący trzy wagony był atrakcją nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych. Drogę uprzyjemniał dźwięk stukoczących kół, charakterystyczne dla pociągu kołysanie, a także od czasu do czasu gwizdy lokomotywy. Zza okna wagoników można było podziwiać piękno natury, zabudowania gospodarstw wiejskich oraz pasące się nieopodal zwierzęta. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza w życiu podróż pociągiem.
Miejscem docelowym naszej podróży była miejscowość Sypitki. Tam wszyscy wysiedli, aby spędzić czas na zabawie ze swoimi rodzinami. Dzieci puszczały kolorowe bańki, bawiły się w różne gry i zabawy, tańczyły i śpiewały przy dźwiękach gitary. Nie zabrakło kiełbasek i smakołyków. Niestety czas szybko minął i trzeba było wracać do Ełku.

Pełni radości i wrażeń wracaliśmy naszą cudowna kolejką. Okazało się, że to nie koniec niespodzianek. Pan kolejarz pokazał każdemu dziecku jak to kiedyś kasowało się bilety i każdy mógł zrobić to samodzielnie.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w naszym pikniku połączonym z jazdą kolejką wąskotorową. Mamy nadzieję, że taki wyjazd wejdzie w tradycję naszego przedszkola i powtórzymy to za rok!

Edyta Wielgat

Zobacz zdjęcia >>