Spotkania opłatkowe i „Jasełka”

Spotkania opłatkowe i „Jasełka”

Coroczną tradycją Katolickiego Przedszkola „U Lolka” jest przygotowywanie przez dzieci Jasełek. Każda grupa zaprosiła najbliższych członków rodzin na wspólne świętowanie Bożego Narodzenia. Spotkania wigilijne odbywały się w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, dzięki czemu  wszyscy zaproszeni goście, kadra przedszkola oraz dzieci mogły poczuć tę niezwykłą świąteczną atmosferę, przygotowując się na piękne przeżycie przyjścia na świat Dzieciąteczka Jezus.

Piękna scenografia i kolorowe stroje sprawiły, że rodzice z zapartym tchem słuchali małych aktorów. W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Zgodnie z tradycją dzieci podzieliły się z najbliższymi białym opłatkiem. Nie zabrakło pięknych życzeń i wspólnego kolędowania. Na zakończenie spotkań wszyscy mogli skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych oraz słodkości przygotowanych przez rodziców naszych wychowanków oraz pracowników przedszkola.

„Słoneczka” i „Pszczółki” zaprezentowały swoje zdolności aktorskie we wtorek 17 grudnia 2019 r. W środę 18 grudnia 2019 r. jasełka wystawiły „Aniołki”. Występ „Iskierek” oraz wigilijne spotkania w grupach „Koniczynek” i „Motylków” odbyły się 19 grudnia 2019 r..

Gratulujemy naszym przedszkolakom zaangażowania, odwagi i talentów. Dziękujemy za wprowadzenie w okres świąteczny, śpiew kolęd i pastorałek, chwile wzruszenia
i świąteczną radość, która udzieliła się wszystkim.

Dziękujemy rodzinom dzieci za pomoc w przygotowaniu jasełek, za owocną współpracę w roku 2019 i życzymy wszystkiego co najlepsze na Nowy Rok 2020!

Ewa Podgórska

Zobacz galerię zdjęć.