Aktualności

Środa Popielcowa

W Środę Popielcową 2 marca 2022 r. razem z całym Kościołem rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Przed nami czas duchowego przygotowania do godnego przeżycia pamiątki Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, czyli innymi słowy do Świąt Wielkanocnych.
Razem z naszymi wychowankami wyruszyliśmy w czterdziestodniową „podróż”, aby stawać się coraz lepszymi i odnaleźć drogę do Boga. Najstarsze grupy tego dnia udały się do kościoła pw. św. Jana Pawła II w Ełku, gdzie uczestniczyły we wspólnej modlitwie pod przewodnictwem ks. Tadeusza Białousa. Po pełnej skupienia modlitwie, ks. dyrektor posypał głowy dzieci popiołem. Z najmłodszymi dziećmi ks. Tadeusz spotkał się w sali przedszkolnej i także posypał ich głowy szczyptą popiołu, która ma nam przypominać o Jezusie, który bardzo nas kocha. Każdy posypany odrobiną popiołu przedszkolak czuł się wyjątkowo. Ta środa z pewnością była inna niż pozostałe.
Uczyńmy wszystko, by czas Wielkiego Postu był czasem duchowego wzbogacenia i umocnienia naszej wiary.