Aktualności

Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Łomży

W piątek 12 maja 2023 roku dzieci z najstarszych grup naszego przedszkola: ,, Motylki”, ,, Słoneczka” oraz ,, Koniczynki” wybrały się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora w Łomży, na przedstawienie pod tytułem ,, Domowe skrzaty ”. Obejrzały tam spektakl w wykonaniu aktorów teatru ,,Rabcio” z Krakowa. Przed dziećmi zostały odkryte zakątki domu, które potrafią pobudzić naszą wyobraźnię. Okazało się, że nawet niedostrzegany na co dzień próg może stać się ważnym bohaterem opowieści. Podobnie inne pomieszczenia domu: salon, kuchnia, łazienka czy przedpokój. Przedstawienie pokazało, że przedmioty codziennego użytku w rękach dzieci mogą okazać się przedmiotami innego przeznaczenia. Bohaterami przedstawienia były skrzaty: salonowy, kuchenny, łazienkowy, a nawet mieszkający w pianinie. Muzykę i piosenki do przestawienia skomponował Grzegorz Turnau. Całość przestawienia dopełniała niezwykle barwna i metaforyczna scenografia oraz kostiumy. Po przedstawieniu dzieci wzięły udział w bardzo ciekawych zajęciach z edukacji teatralnej ,, Poznajemy teatr – edukacja estetyczna dzieci i młodzieży” podczas , których zobaczyły różne rodzaje lalek, jakie biorą w przedstawieniach teatralnych oraz dowiedziały się, jak powstają lalki. Na zakończenie zajęć każde dziecko mogło podejść do lalek, wziąć do rączek i przyjrzeć im się z bliska. Dzieci miały również możliwość zwiedzenia całego teatru i wejścia na wieżę widokową. Pewnego rodzaju atrakcją stał się również posiłek w teatralnej kawiarence. To była niezwykła i bardzo interesująca wycieczka.