Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 i pożegnanie starszaków.

„Przedszkola czas już minął i jest tak jakoś smutno,
a nasza pani w kącie łka, bo rozstać nam się trudno. ”

W czwartek 23.06.2022 r. w Katolickim Przedszkolu U Lolka odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego oraz pożegnanie sześciolatków. Dla wszystkich starszaków, rodziców i pań nauczycielek był to wyjątkowy dzień – radosny, ale też pełen zadumy i niekłamanych wzruszeń. Skończył się bowiem długi czas wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy. Słoneczka i Pszczółki, z maluszków, nieco zagubionych i nieśmiałych, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych wyzwań.

Uroczystość pożegnania starszaków rozpoczęła się o 13.00 mszą św. w kościele pw. św. Jana Pawła II w Ełku. W modlitwie uczestniczyły dzieci 5 i 6-letnie wraz z rodzicami oraz pracownicy przedszkola. Ksiądz dyrektor Tadeusz Białous podczas kazania dziękował Bogu za mieniony rok szkolny oraz przypomniał wszystkim, iż najważniejszą rolę w formacji dzieci spełnia rodzina, a wartości jakimi żyją dzieci przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Ponadto ksiądz dyrektor uświadomił uczestniczącym w Eucharystii na co zwrócić uwagę, aby przeżyć wakacje z Bogiem no i oczywiście bezpiecznie. Po mszy św. wychowawczynie wręczyły dzieciom dyplomy i upominki, które z pewnością będą przypominać absolwentom o latach spędzonych w naszym przedszkolu. Następnie pani wicedyrektor Dorota Lagiera podziękowała rodzicom za wieloletnią współpracę, zaangażowanie, świetne pomysły i troskę o uśmiech każdego dziecka. Pani wicedyrektor życzyła wszystkim wytrwałości, sukcesów, błogosławieństwa Bożego oraz … słonecznych wakacji!
Były także piękne życzenia i podziękowania ze strony rodziców.
Dalsza część uroczystości odbyła się w budynku NKP U Lolka, w sali na I piętrze.
Pszczółki i Słoneczka pod kierunkiem swoich nauczycielek przygotowały specjalnie na tę okazję wspaniały występ artystyczny. Był pięknie wykonany polonez oraz wiersze i piosenki nawiązujące do zakończenia edukacji i rozpoczynających się wakacji.
Po wzruszającym występie dzieci każdy mógł skosztować pysznego tortu.