Aktualności

Festyn historyczno-edukacyjny „Początki Ełku”

12 czerwca odbył się II Festyn historyczno- edukacyjny „Początki Ełku”, który zapoczątkowała uroczysta procesja z plaży miejskiej w Ełku na plac przed Katolickim Przedszkolem „U Lolka”. Na czele procesji, w asyście rycerzy św. Jana Pawła II, był niesiony krzyż, za nimi dzieci i rodzice w średniowiecznych strojach, harcerze, parafianie oraz zaproszeni goście. Procesję zamykali rycerze, dwórki z grupy rekonstrukcyjnej oraz skrzydlata husaria na koniach. W trakcie przemarszu słychać było głośne wystrzały z artylerii. Jednym z ważniejszych punktów programu była inscenizacja nadania praw miejskich w Ełku z 1435 roku. Uczestnicy festynu byli zachwyceni pokazami sztuki jazdy husarii polskiej. Wszystkim przygotowano bigos, kiełbaski i ciasta. Na najmłodszych uczestników festynu czekało wiele atrakcji m.in. zaplatanie kolorowych warkoczyków, malowanie buziek, bańki mydlane. Na zakończenie festynu podsumowano konkurs na najciekawszy strój średniowieczny zorganizowany dla dzieci i rodziców z Katolickiego Przedszkola „U Lolka”. Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za tak liczny udział w festynie!