25. rocznica wizyty Jana Pawła II w Ełku

W 1999 r. Ojciec Święty Jan Paweł II po raz siódmy odwiedził Polskę. Była to jednocześnie jego najdłuższa pielgrzymka do Ojczyzny. Papież odwiedził aż 23 miejscowości – wśród nich był Ełk.

W sobotę, 8 czerwca 2024 r., diecezja ełcka dziękowała za dar wizyty świętego Jana Pawła II. W ramach obchodów odbył się bieg jubileuszowy, występy młodych i spektakl zatytułowany „Ja jestem z Wami”. Obchody rocznicowe zwieńczyła uroczysta Eucharystia.

W uroczystościach na Placu Jana Pawła II wzięły udział również nasze najstarsze przedszkolaki oraz pracownicy placówki wraz z dyrekcją. Trzyosobowy zespół z dumą trzymał sztandar przedszkola podczas mszy świętej. To był piękny czas refleksji, zadumy i pamięci o naszym Wielkim Patronie.
Staramy się wychowywać dzieci w duchu wartości głoszonych przez św. Jana Pawła II. To nasze priorytety, którymi się wyróżniamy i które chcemy przybliżać kolejnym rocznikom wychowanków. Każdy piątek w naszym przedszkolu jest wspomnieniem naszego patrona i w tym dniu we wszystkich salach rozbrzmiewa „Barka”. Staramy się upamiętniać ważne daty związane z Ojcem Świętym. Dlatego też dużym przeżyciem była dla całej społeczności Katolickiego Przedszkola „U Loka” 25. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Ełku.