5-lecie Niepublicznego Katolickiego Przedszkola „U Lolka” im. św. Jana Pawła II w Ełku

2 października 2020r. świętowaliśmy wyjątkowy dzień w naszej placówce – 5-lecie istnienia Niepublicznego Katolickiego Przedszkola „U Lolka” im. św. Jana Pawła II. W związku w miesiącem Maryjnym przed Msza Świętą nauczyciele przewodniczyli modlitwie różańcowej, polecając Najświętszej Matce dzieci, rodziców oraz pracowników naszego przedszkola.

Następnie została odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Artura Hałuchy, który również zawierzył Bogu osoby związane z naszą placówką oraz podziękował za możliwość stworzenia tak pięknego dzieła. Kapłan w kazaniu zwrócił się do dzieci opowiadając im o Aniołach Stróżach, ich roli w naszym życiu, gdyż tego dnia w kościele katolickim obchodzimy wspomnienie owych Świętych. Zachęcił, abyśmy każdego dnia kierowali naszą modlitwę do swojego Anioła, prosząc o opiekę i wstawiennictwo u Najwyższego.

Na pamiątkę tego dnia została poświęcona Figura Anioła Stróża. Na zakończenie Mszy Świętej ks. Dyrektor Tadeusz Białous podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w życie naszej placówki, pamiętając przy tym o pracownikach, którzy byli przy rozpoczęciu działalności Niepublicznego Katolickiego Przedszkola „U Lolka”. Ks. Tadeusz skierował również słowa podziękowania w kierunku warmińsko- mazurskiego kuratora oświaty Wojciecha Cebulskiego, za wszelkie wsparcie oraz życzliwość.

Po oficjalnych podziękowaniach dzieci z Niepublicznego Katolickiego Przedszkola „U Lolka” wraz z Paniami wykonali kilka piosenek chcąc w tej sposób dołożyć swoją cegiełkę do tej pięknej uroczystości. Osobom, które pracują od początku istnienia placówki (p. Jolanta Waszkiewicz, p. Dorota Lagiera, p. Ewa Podgórska, p. Edyta Wielgat oraz p. Marzenna Leszczyńska) zostały wręczone dyplomy i pamiątki.

Ksiądz Dyrektor pamiętając o najmłodszych uczestnikach Mszy Świętej przekazał dzieciom kolorowanki pt. „Aniołki się radują, kiedy dzieci kolorują” oraz słodkie „Boże krówki” z krótką sentencją do rozważenia.

zobacz zdjęcia z uroczystości