Wspomnienie św. Stanisława Kostki, św. Franciszka z Asyżu, Bal Aniołów

Wspomnienie św. Stanisława Kostki, św. Franciszka z Asyżu, Bal Aniołów

W dniu 18 września obchodziliśmy uroczystość św. Stanisława Kostki. Choć żył on zaledwie 18 lat, wyróżniał się głęboką pobożnością. Po śmierci stał się opiekunem młodzieży oraz współpatronem Polski i Litwy.

Kolejną wyjątkową postacią wspominaną w naszym przedszkolu był święty Franciszek z Asyżu, znany jako patron ekologów. Bardzo kochał przyrodę, którą traktował jako cudowny dar od Boga. Zwierzęta oraz rośliny nazywał swoimi braćmi i siostrami. Przedszkolaki mogły się o tym dowidzieć z opowieści nauczycielek oraz krótkich filmów edukacyjnych.

Ważnym wydarzeniem było świętowanie Dnia Anioła Stróża. W dniu 2 października dzieci w białych strojach i w anielskich przebraniach bawiły się na Balu Aniołów, który każda grupa organizowała we własnej sali. Nie zabrakło dobrej muzyki, a także wirujących piórek. Na zakończenie powstały piękne prace plastyczne przedstawiające anioły.

Wcześniej, w ostatnim dniu września, wspominaliśmy świętych Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela.

zobacz zdjęcia