Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia ubrania dzieci i pracowników przedszkola zdobiły kolorowe kropki i kropeczki. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta, a wszystko zaczęło się od wydanej w 2003 roku książki Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot”, czyli „Kropka”.

Historia małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie i odkryła swój talent, zainspirowała przedszkolaki do odkrywania własnych ukrytych zdolności. Tego dnia dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi.

Niejedną kropkę udało się odnaleźć w salach przedszkolnych, a także w przyrodzie – na przykład kropki biedronki. Radosne świętowanie uwieńczyły ciekawe i barwne prace plastyczne z kropką w roli głównej.